Özel Tasarım Konteyner

Özel Tasarım Konteyner

Değişmekte olan yaşam düzenimiz ve dünyamız ile birlikte yaşamak istediğimiz alanlar, vakit geçirdiğimiz yerler de değişim gösteriyor. Haliyle insanların ev tercihleri de değişim göstermekte ve daha minimal hale gelmeye başlıyor. Böyle bir anda da insanlar son yıllarda ev, konut almak yerine özel tasarım konteyner gibi tercihlere yöneliyor.

Özel tasarım konteyner dediğinizde oldukça geniş bir yelpazeyi ifade edersiniz. Gerek model çeşitliliği gerek de farklı ihtiyaçlara hitap etmesiyle özel tasarım konteynerlerin ucu bucağı yoktur. Konteynerler genel olarak yük taşıma veya nakliye amaçlı kullanılmasıyla beraber özel tasarım konteynerlerden ayrılıyor. Adı üstünde de olan özel tasarım konteyner alıcının tasarladığı ve istekler doğrultusunda şekillenen bir yapı olduğundan memnuniyetsizlik de söz konusu haline gelmemektedir.

Özel tasarım konteynerler istenilen doğrultuda oluşturulmaya çalışılan ölçü, görünüm ve planda olduğundan her hangi bir standarda sahip olmayıp oldukça sıra dışı bir yapıda ilerlemekte, yolunu çizmektedir. Bu geniş yelpaze dolayısıyla da fiyat aralığı da sınırsız bir boyuta ulaşmaktadır. Özel tasarım konteyner ile ister bir villanız olur ister 2 katlı müstakil bir eviniz ya da isterseniz de minimal küçük, minik bir eviniz olur. Alıcı isteği doğrultusunda şekil verme özgürlünü elinde tuttuğundan da sahip olduğu tüm güç, otorite bende bulunuyor hissi de onu etkilemekte ve özel tasarım konteyner tercih edilme nedenleri arasında başı çekmektedir.

Özel Tasarım Konteyner Nedir?

Özel tasarım konteynerler gerek görünüm, gerek ebat bakımından yük konteynerlerini andırır ancak birçok bakımdan da farklılık gösterir. Öncelikle özel tasarım konteynerlerde farklı olarak ayrı bir kapı ve pencereler bulunur. Ancak kapı ve pencerelerin sayısı modelden modele fark gösterir. Özel tasarım konteyner özellikle barınma, konaklama amaçlı kullanılır, yük taşınmaz. Fakat aynı amaç altında kullanılmakta olan diğer normal, klasik konteynerlere göre çok daha konfor sahibi ve çok daha avantaj sahibi olmaktadır.

Normal Konteyner ile Farklar ve Özellikler

Modeller çok çok farklılık gösterir. Bunun en önemli sebebi bir özel tasarım konteynerin özellikle bu amaç için üretilmesidir. Bazı yük taşıma amaçlı üretilen konteynerler daha sonra modifiye haline getirilip yine özel tasarım konteyner gibi barınma, konaklama, yaşama amacı ile kullanılmaktadır. Ancak bu baz açısından bakıldığında özel tasarım konteyner daha avantajlı, amaca uygun ve hesaplı halde bulunmaktadır.

Özel tasarım konteyner, özel kullanım amacına göre üretildiği dolayısıyla en önemli ayrıntıya kadar da düşünülmüştür. Normal, klasik konteynerlerde hali hazırda bulunan tüm fonksiyonlar, özellikler, avantaj ve kullanım kolaylığına sahiptirler. Özel tasarım konteyner ve normal, klasik konteynerler kıyaslandığı anda özel tasarım konteynerlerin daha dayanıklı, yalıtımı yüksek ve uzun ömürlü olduklarını fark etmemek elde değildir. Aynı zamanda birçok kişinin memnun kalmasında da en önemli, en etkin rol oynayan nedenlerden biri de bakım, onarım ve tadilat masraflarının gözle görülür biçimde düşük olmasıdır. Ayrıca geniş alan yaratmak da sanılanın aksine oldukça kolay ve pratiktir. Özel tasarım konteynerler üst üste ya da yan yana konularak oldukça geniş alana sahip olabilme özelliği ile birlikte birçok alıcının gönül tahtında en üst seviyelere ulaşmıştır. Ünlü mimarlar bile özel tasarım konteynerleri üst üste ya da yan yana koymasıyla kolaylıkla özgün ve orijinal tasarımlar ortaya çıkarmaktadır.

Kullanım Amaçları Nelerdir?

Özel tasarım konteynerler, hem kolay yer değiştirebilme hem kullanım kolaylığı hem de tasarımlarını alıcının kendi yapabilmesi ve ya yaptırabilmesi açısından kullanıcı, alıcı tarafından tercih edilmektedir. Özel tasarım konteyner ayrıca sadece barınma alanı, ev, konaklama amaçlarıyla değil herhangi bir iş yeri haline getirilerek de kullanılabildiği için hem yeni iş olanakları sağlamakta, hem yeni iş olanaklarının önünü açmakta hem de iş insanının kolay taşınabilir, dönüştürülebilir, az maliyetli bir alana sahip olabilmesine imkân tanıyor.

Bunların yanı sıra deprem, yangın gibi büyük hasar verici, yaşam alanı tahrip edici doğal afetlerde de kullanılmakta, büyük kolaylık sağlamaktadır. Bu gibi doğal afetleri yine sığınak görevi de görebilmektedir. Ülkemizin yaşadığı felaketlerden sadece biri olan Marmara Depremi sonrasında çabucak tasarlanan ve kurulan özel tasarım konteynerler ile çokça depremzedelerin yaşama kaynağı, barınma alanı, umut ışığı haline gelmiştir. Kimi insanlar aylar boyunca kimi insanlar da yıllar boyunca yaşamını bu konteynerlerde geçirmeye, sürdürmeye devam etmiştir.

Mevsim Koşullarına Dayanıklı Konteynerler

Özel tasarım konteynerlerin kullanım alanı sadece bununla da sınırlı kalmıyor, yaşadığımız dünya üzerinde önemli ihtiyaçların yalnızca biri olan gece bekçiliği ile de ün kazanmıştır. Bu iş için maliyet bakımından çok olmadığından ve tüm ihtiyaçları bir arada bulundurma özelliğinin gerekliliğinden dolayı tercih edilmektedir. Özel tasarım konteyner ile içinde bulunmakta olduğumuz iklim özelliklerine uygun olarak yalıtılarak ve ya yalıtımdan kesilerek uygun şartları kolaylıkla oluşturulabilir. Bu nedenle de satın alınan firmaların istekleri doğrultusunda dizayn edilen özel tasarım konteyner, çoğunlukla çeşitli ülkelerin ordu kamplarında kullanılan bir türdür.

Yaşam Alanı Olarak Konteyner Seçimi

Prefabrik şeklinde bir yaşam alanı, ev, konaklama sahası olarak da oldukça ilgi çekmektedir. Dizayn ettiğiniz, oluşturduğunuz yaşam alanınızın, eviniz kalıcı yerine karar vermeniz dâhilinde istekleriniz doğrultusunda konteynerleri yere sabitleyebilme imkânı da sunmaktadır. Çift katlı villa tarzı şeklinde de kullanabildiğinizden ister lüks, ister modern dizayn edip kendi evinizin cam, pencere, yatak odası boyutu hatta yüksekliğine dahi karışıp ayarlayabilirsiniz. En önemli özelliğin iplerin sizin elinizde olması ve istediğiniz doğrultuda, ihtiyaçlarınız doğrultusunda dizayn edebilme imkânın verdiği rahatlıktır. Günümüzde pek çok insan tarafından kullanılmakta olan ve oldukça kullanışlı, pratik ve maliyet açısında bel yormayan bir yapı olan özel tasarım konteyner, kısa süre içerisinde üretilen ve dayanıklılığı ile ilk sırada gelir.

İnternette olan pek çok seçenek ile diğer işlerinize ve sevdiklerinize daha çok vakit ayırmanız doğrultusu için sadece birkaç tık uzağınızdayız. İster kendiniz tasarlayın ister de istediğiniz şablon üzerinden gidilerek bir model oluşturulsun biz sadece sizin özel tasarım konteynerden memnun kalmanız ve verdiğimiz hizmetin en yüksek seviyede olmasını hedeflemekteyiz.

Özel Tasarım Konteyner Fiyatları Nasıldır?

Özel tasarım konteyner da kullanacağınız malzemenin ham maddesinden tutun da rengine kadar özel tasarım konteyner fiyatları çokça farklılık göstermekte ve değişmektedir. Bizden isteğiniz doğrultusunda fiyat alarak kabul etmeniz doğrultusunda bu hizmeti alacağınızdan şüphe duymamanızı temenni ederiz.