Konteyner

Konteyner

Konteyner sektörünün hızla gelişmeye devam etmesiyle birlikte bu sayede Dünya üzerindeki birçok insan konteynerleri yaşam alanları olarak kullanmaktadır.Özellikle yapım aşaması uzun süren yapıların şantiye alanlarında modüler işçi kampları olmak üzere, ofisten eve bir çok alanda tasarım ve modellerde konteynerler imal edilebilmektedir.

Erko Konteyner'in kullanım alanların arasında; cafe-büfe konteyner,ofis konteyner,wc-duş konteyner,şantiye konteyner,yatakhane konteyner,yemekhane konteyner,bekçi konteyner,demonte konteyner,depo konteyner,mutfak konteyner gibi birçok konteyner yapı yer almaktadır.

Dünya üzerinde hayatı kolaylaştıran konteynerler ülklemizde de oldukça ilgi görmekte ve kullanımaktadır.Çünkü konteynerler hem maddi açıdan kesemizi rahatlattığı gibi hemde taşınarbilirliği ve kurulumu esnasında montaj ve demontajı rahatlıkla yapılmaktadır.Kullanılan çelik,alüminyum vb. malzemenin kalitesine görede oldukça sağlam ve uzun süreli kullanıma sahip yapılardır.Erko Konteyner olarak tüm konteynerlerimizin yapımında 1. kalite galvaniz sac ve çelik kullanmaktayız. Bu sayede ürünlerimizde korozyon (paslanma) oluşumunun tamamen önüne geçmekteyiz.

Standart şekilde üretimi yapılan konteyner modellerinin dışında birleşimli ve demonte planda çok katlı konteynerlerda üretilmektedir. Ürettiğimiz tüm demonte konteyner yapılar deniz, kara, havayolu ve demir yolu ile uluslararası taşımacılık standartlarında Dünyanın her noktasına ekonomik nakliye avantajına sahiptir. Demonte ve birleşimli olarak üretilen ürünlerimizin montaj hizmeti işlerinde oldukça deneyimli ve profesyonel ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilir.Kullanıma hazır hale getirilip ve tüm kontrolleri yapıldıktan sonra müşterilerimize güvenle teslim edilir.

Konteynerlerin insanlar tarafından yaşam alanı olarak tercih edilmesinde ki bir diğer etken ise tamamen isteğe uygun ölçüle ve boyutlarda üretilebilmesi. Bu sayede konteyner kişinin istediği şekil,boyut ve ölçülerde üretici firma tarafından tasarlanabilir. Erko Konteyner olarak tecrübe ve birikimlerimiz sayesinde özel üretim konteyner ihtiyacınızı tüm istek ve taleplerinizi yerine getirebilecek şekilde yeterli donanım ve uzman ekibimizle karşılıyoruz.

Konteyner Ülkemizde ve dünyada ofis yaşam konteyner çelik mono blok yapı olarak yalnızca şantiye binaları veya deprem sonrası acil barınma gereksinimleri hariç ofis konteyner insanların ihtiyaçlarını ve yaşamlarını karşılamak amacıyla çoğunlukla dış yüzeyi çelik metal bükme sacdan oluşturulan izolasyonlu çelik yapı elementleri ile yapılan ve genellikle tek katlı veya çok katlı olan yaşam konteyneri akla gelmektedir.

Erko Konteyner Konteyner Firmaları Arasında Önde Gelen Bir Firmadır.

Konteyner sektörü son yıllarda hızla gelişmeye ve çeşitlilik göstermeye devam etmektedir. Farklı alanlarda kullanılmak üzere Konteyner ve çeşitleri tasarlanmaktadır. İş ve bireysel hayatta çok önemli ve pratik işlevsel ürünler olarak bilinmektedir. Bu anlamda çok sayıda firma bulunmaktadır. İş ve ekonomi hayatı için bu ürünler çok değerlidir. Her zaman için çok daha ekonomiktir ve maliyet olarak daha azdır. Bir diğer avantajlı tarafı pratik olması ve taşınabilir olmasıdır. Bu anlamda önemli bir tercih nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen her alanda kullanılmaktadır. Her yerde bu tarz ürünleri görebilmek mümkündür. Belli standartlarda üretildiği gibi, özel istek ve siparişlere görede üretimi yapılabilmektedir.

Piyasada çok sayıda üretici firma ve bu firmaların sunmuş olduğu çok alternatifli Konteyner çeşitleri mevcuttur. Bu anlamda yük konteynerlarını ilk sıraya ekleyebiliriz. Ulaşım ve lojistik firmaları için çok önemli bir üründür. Farklı ölcülerde sunulmakta ve standartları bulunmaktadır. Bunun dışında ev konteynerları yine çok fazla tercih edilen ürünler arasındadır. Bireysel anlamda pratik bir çözümdür ve son zamanlarda çok fazla tercih edilmektedir. Ofis konteynerları içinde aynı şeyleri söylemek mümkündür. İstenilen ölçülere göre yapılabilir ve özellikle şantiye tarzı işletmelerde çok fazla kullanılmaktadır. Depo konteynerları bir diğer önemli ürünlerdendir. Seyyar iş yapan küçük işletmeciler için büfe tarzı konteynerlar hemen hemen her yerde karşımıza çıkmaktadırlar. Bu anlamda çeşitlilik çok fazladır. İso konteynerlar ve benzeri daha sayabileceğimiz çok sayıda çeşidi bulunmaktadır. Bu ürünler ihtiyaç sahipleri için pratik, akılcı ve çok daha az maliyetli çözümler sunmaktadır.

Özel istek ve taleplerinize göre farklı boyut ve şekillerde Konteyner çeşitleri bulunmaktadır. Bu anlamda üretici firmalar çok geniş kapsamlı ve yüksek potansiyellidir. Gerekli bilgileri bu firmalardan her zaman için talep edebilirsiniz. Firmalar her türlü keşif ve montaj hizmetini vermektedirler. Bu anlamda da hiçbir sıkıntı yaşamazsınız. Satış sonrası destek konusunda da oldukça yeterli bir durumdadırlar. Sizde ihtiyaçlarınıza uygun seçeneklerden tercihler yapabilirsiniz. Bu sayede işlerinizi daha pratik yöntemlerle çözmüş olur ve her zamankinden daha az bir maliyete katlanmış olursunuz.

Konteyner montaj ve şantiye imkanı olmayan yerler (dağ başları) ve sürekli yer değiştirilmesi gereken yerler için ideal bir çözümdür. Çok sık hareket ettirilmek istenirse römorklu da yapılabilir. Toplu siparişlerde ve yurt dışı sevkıyatlarda demonte ( demontable ) olarak sevk edilir ve yerinde 3 saatte montajı yapılır.


Çok amaçlı modüler yaşam konteyner üniteleri her türlü ihtiyacınız için üretilmektedir. Kolay monte edilebilir, her yere rahatlıkla taşınabilir ve iç kullanım alanları istekler doğrultusunda düzenlenebilir. Pratik, işlevsel ve çok amaçlı konteynerler deprem sonrası yaşam ünitesi, soyunma odası, duş, tuvalet, ( Wc duş ) mini depo olarak kullanımınıza hazırdır.

Ünitelerin birkaç tanesinin bir araya getirilerek konteyner birleşimli çok katlı konteyner binası yapılması mümkündür. Yaşam konteyneri modelleri ile bağınıza, bahçenize, deniz kenarına, tatil yörenize konut amaçlı yapılar oluşturulur. İsteğe bağlı olarak konteynerler prefabrike konut çatıları uygulanabilir. Konteynerler her türlü kullanım amacına yönelik oluşturulabilen konteyner yapılar ilk bakışta ekonomisi ve hızlılık özelliğiyle göze çarpmaktadır.

Şantiyelerin vazgeçilmezi diyebileceğimiz konteynerler ofisten tutun da Wc -duş, yemekhane, yatakhane, depo ve yaşam ünitelerine kadar her türlü ihdiyaca göre dizayn edilebilmektedir. Konteynerler geniş mimari seçeneklere, amaca uygun dekorasyona, süratli montaja, kullanım kolaylığına, asgari bakım maliyetine, monte ve demonte özelliklere sahiptir. Bunun yanında bileşik sistem denilen planlamalar ile standart ölçülerin dışında her büyüklükte ve çok katlı biçimde yapılar oluşturulabilmektedir. Kartal konteynerlerimizle kaliteye çok daha hızlı ve ekonomik olarak ulaşabileceksiniz.

Standart izolasyonlu ve izolasyonsuz konteyner boyutları

2.4m x 3.0m konteyner

2.4m x 6.0m konteyner

2.4m x 7.0m

2.4m x 8.0m

3.0m x 6m

3.0m x 7.0m

3.0m x 8.0m

3.0m x 12m

olup isteğe özel boyutlarda üretim de yapılmaktadır. Standart konteyner modellerimizin dışında her türlü planı uygulama imkanı sağlayan konteynerler sizin için de bir çözüm olacaktır.

2. el konteyner fiyatları için iletişime geçiniz

Konteyner İmalatı

Konteyner imalatı kullanım alanlarına göre değişiklik göstermektedir. Son yıllarda konteynerlerin kullanım alanları oldukça genişledi. Ticaretten taşımaya ve konuta kadar her alanda konteyner yapıları kullanmaktadır. Konteyner imalatlarında standart ölçülerden konteynerler üretildiği gibi isteğe göre modelde ve ebatlarda konteyner üretimi de gerçekleştirilebilir. Aynı kalite ve teknik özelliklerde olan bu konteynerlerde sadece kullanım amacına göre değişiklikler olmaktadır.

Yaşam alanları için birden fazla odası bulunan, tercihe göre iki katlı veya geniş alanları olan, içinde mutfak, tuvalet ve banyo bulunan konteynerlerin imalatı gerçekleştirebilmektedir.
Ofis amaçlı kullanılacak olan konteynerler ise yaşam alanları gibi birden fazla odalı ve içlerinde her türlü kullanım kolaylığı sağlayan mutfak ve tuvalet bulunmaktadır.
Ticari amaçlı konteyner imalatlarında ise restoran, kafe, büfe ve bar tarzında yapılar üretilebilmektedir.
Uluslararası taşımacılık sektöründe ise istenen ölçülerde konteyner imalatı gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca taşıması yapılacak olan ürüne göre kapalı kasa veya açık kasa konteynerler de üretilebilmektedir.

Her Konteyner Kaliteli Malzemelerle Uzun Süreli Kullanım İçin İmal Edilmektedir

Konteyner imalatı yoğun mühendislik ve mimari çalışmalar sonucu olmaktadır. Özellikle imalatı yapılan konteynerlerde ilk olarak sağlamlık aranmaktadır. Bu yüzden de dış yüzeylerinde çelik veya galvaniz ürünler kullanılmaktadır. Her türlü hava koşuluna ve UV etkisine karşı dayanıklı olarak imalatı gerçekleştirilen konteynerler uzun süreli kullanım imkânı sunmaktadır. Taşıma amacı dışında kullanılacak olan konteynerlerin ise dayanıklılıkların yanında bir de mimari açıdan şık görsellikte olmasına dikkat edilmektedir.