Bekçi Konteyner

Bekçi Konteyner

Günümüzde pek çok yerde bekçi kabinlerini görüyoruz. Çünkü hem parklarda ve bahçelerde hem de sitelerde ya da alışveriş merkezlerinde her zaman bir bekçiye ihtiyaç duyuluyor. Dolayısı ile de her zaman bekçilerin kafalarını sokabileceği ve onları güvenli bir şekilde nöbet tutmalarını sağlayacakları bir yere ihtiyaçları var. Özellikle de kış aylarında gece nöbeti tutan kişilerin her zaman dikkatli olması gerekiyor. Bu nedenle de bekçilerin her zaman soğuktan korunmaları ve diğer ihtiyaçlarını da karşılayabilmeleri gerekiyor. Özellikle de başlarını sokup konforlarını sağlayacakları bir yapıya sahip olmaları gerekiyor. Bu nedenle de Bekçi Konteyneri bu konuda bekçilere de işverenlere de pek çok avantaj sunuyor.
Öncelikle insanların neden bu kabinleri tercih ettiğini anlamak gerekiyor. Bu Bekçi Konteyneri,

  • Doğru yerden alındığında uygun fiyat seçeneklerini de yanında getiriyor. Her zaman uygun fiyat seçeneklerinden yararlanabilmek için öncelikle iyi bir internet araştırması yapmalı ve firmaları keşfetmelisiniz.
  • Bu kabinlerin her zaman ısı yalıtımlarının olduğunu da bilmeniz gerekiyor. Yani kışları sıcak bir ortam sağlamak, yazları ise serin bir ortam sağlamak amacı ile bu kabinlerin kullanılması gerekiyor.
  • Kabinler boyutlarına göre özelliklerini arttırıp azaltabiliyor. Bazı büyük kabinlerin içerisinde tuvalet ve mutfak yer alırken bazıları sadece tek bir bekçinin sığabileceği küçük bir alan sağlıyor.
  • Bu kabinler yangına karşı da oldukça dayanıklıdır. Özellikle de yalıtıma sahip olduğu için bekçilerin de sağlıkları açısından avantajlıdır.

Konteynerlerin Kullanım Alanları
Pek çok alanda yeni betonarme yapılar yapılmak yerine onların eksiklerini kabinler ve konteynerler ile dolduruyorlar. Aslına bakılırsa çevre dostu olan bu uygulama sayesinde hem çevreye iyilik yapılıyor hem de işverenlerin de bundan avantaj sağlamaları sağlanıyor. Çünkü konteynerler ya da Bekçi Konteyneri her zaman taşınabilme özelliğine sahip olduğu için işlev bittiği zaman başka bir yere de kaldırılıp taşınabiliyor. Bu nedenle de insanların kabinleri ya da konteynerleri kullanması da oldukça doğaldır. Tabi ki de konteynerler sadece bekçi kabini olarak kullanılmıyor. Aynı zamanda yük taşımacılığında, ev yaşantısında konut olarak, atık deposu ya da kimya deposu olarak da bu kabinler ya da konteynerler kullanılıyor. Çelik malzemesinden yapılan bu konteynerlerin de ömürleri bu sayede oldukça uzun oluyor. Eğer bir yerden başka bir yere taşımak istiyorsanız bir vinç sayesinde kolaylıkla bu işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.
Günümüzde pek çok yerde Bekçi Konteyneri görmek mümkündür. İnsanlar bu konteynerleri hem bekçilerin güvenliği hem de konforu için kullanıyor. Özellikle de büyük alışveriş merkezlerinde, polis karakollarında ya da otopark gişelerinde gördüğümüz bu Bekçi Konteyneri hem hesaplı hem de sağlam olduğu için insanların da ilgisini çekiyor. İçerisinde yatak, televizyon, buzdolabı ve hatta klima dahi bulunabilen bu konteynerler sayesinde küçük bir yaşam alanı oluşturulabiliyor. Bu konteynerleri satın alırken ise biraz daha dikkatli davranmak gerekiyor.
Eğer sizler de konteyner satın almaya karar verdiyseniz o zaman kaliteli bir firma ile anlaşmak zorundasınız. Çünkü kaliteli ve güvenilir bir firma sayesinde her şekilde konteynerinizin bakımını yaptırabilir ve aynı zamanda da bu konteynerin taşımasını da hallettirebilirsiniz. Özellikle de garanti kapsamında olan konteynerleri satın almalısınız. İkinci el konteyner satın alacaksanız da yine sizlere güvence verebilecek bir firma ile anlaşmalısınız. Çünkü her ne kadar hesaplı da olsa Bekçi Konteyneri satın alırken cebinizden bir para çıkacaktır. En iyi şekilde değerlendirmeli ve doğru seçim yapmaya çalışmalısınız.

Her alanda farklı özelliklerde konteyner ihtiyaçları için özel tasarımlarla çözümler sunulmaktadır. Betonarme yapılardan işlev olarak hiçbir farklılığı bulunmayan bu ürünler maliyet olarak ta oldukça hesaplı olmaktadır. Bu alanda kullanılan Bekçi konteyner kulübeleri ekonomik özellikleri bulunan bir tercih olacaktır. İster kurumsal firmaların giriş kısımlarında ister otopark tarzında mekânların kontrol kısımlarında bu tür yapılar kullanılabilir. Konteyner ürünlerin en önemli özellikleri arasında kolay taşınabilen ürünler olması, hızlı kurulumları, uygun maliyetleri gibi özellikleri yer alıyor. Ayrıca dış cephelerde kullanılan galvaniz çelik saç özelliği ile paslanma yapmayan bir dış kullanım oluşturulmaktadır. Bu modeller içerisinde elektrik ve su tesisatı kullanılabiliyor. Ve bu şekilde bu alanda hizmetler sunan personelin tüm ihtiyaçlarının sağlanması söz konusu olabiliyor.

Dış duvarlarda boyalı galvaniz saç çelik malzemesi kullanılırken iç duvarlarda PVC özelliklerinde lambiri malzemeler kullanılabiliyor. Özellikle Bekçi konteyner kulübeleri içerisinde kamera izleme alanları kurulabilir. Bunun için kurulacak sistemin elektrik bağlantıları yapılması gerekli olacaktır. Bu modellerin sunduğu en önemli avantaj ise farklı bir alanda ihtiyacınız varsa ürünün kolay bir şekilde istenilen alanlara sevk olmasıdır. Standart modeller sunulmaktadır. Bu modeller arasından kendi ihtiyacınıza ve kullanımlarınıza özel olarak ta ölçü ve tasarım alanında taleplerde bulunabilirsiniz. Ürünler birinci derece depreme dayanıklı olarak üretilmektedir. Bunun yanında farklı iklim koşullarına göre de uyumluluk sağlanmaktadır.

Bu şekilde istenilen her alanda kullanım mümkün olmaktadır. Bu alanda Bekçi konteyner kulübeleri kurumsal olarak güvenliğin sağlanabileceği mükemmel yapılar olmaktadır. Dört mevsim sorunsuz bir şekilde kullanabilme özelliğinin yanında duvar kısımlarının iç kısmında kullanılan ses ve ısı izolasyonu malzemeleri ile de oldukça kaliteli kullanımlar oluşturulmaktadır. Betonarme bir binada olabilecek tüm detaylar konteyner modelleri içerisinde de düşünülüyor. Isı ve elektrik sistemleri kullanılarak çok daha konforlu modeller oluşturulabilir. Kapılar PVC özelliklerinde olurken camlarda kullanılan kalınlık sayesinde de sorunsuz kullanımlar elde edebilirsiniz. Firmalar giriş alanlarında güvenlik kontrol merkezi olarak bu tür yapılardan yardım alabilir ve bu alanda istihdam edilecek eleman için çalışma alanı bu şekilde çok pratik olarak elde edilebilir.