2.El Yük Konteyner

2.El Yük Konteyner

En uygun fiyat tarifesinden satışa sunulan 2. el yük konteyner birçok özelliklere sahip olan yük taşıma konteynerleridir. Daha çok uluslar arası ve yurtiçi ağır yüklerin nakliyesinde tercih edilen bu kaliteli konteyner modelleri bu sayede pek çok nakliye firmaları tarafından tercih ediliyor. Kolay bir kullanım olanağına sahip olan yük konteynerler ergonomik tasarıma sahiptir. Kapalı, yalıtımlı ve maksimum güvenlikli bir kabin türü olan yük konteyner özellikler de kuru yüklerin taşınmasında kullanılıyor. Dikdörtgen biçimindeki kapalı bir çelik kutuyu andıran yük konteynerlerdeki genel amaç ise ürünlerin kalitesinin korunması ve bu sayede ulaşılması gereken alana sorunsuz bir biçimde ulaştırılmasıdır.

2. El Yük Konteynerlerin Avantajları

En avantajlı yük taşıma kabini olan 2. el yük konteyner bu sayede geniş bir kullanım sahasına sahiptir. Pek çok yüklerin nakliyesinde bu konteyner modelleri tercih ediliyor. Maksimum kalitedeki malzemesi sayesinde yüklerin tüm dış etkenlerden korunmasını ve kalite standartlarında negatif durum meydana gelmemesini sağlıyor. Küresel yük konteynerlerde yaklaşık olarak %90 oranında bölüm kuru yük ve genel amaçlı taşımacılık yapan konteyner modellerinden meydana geliyor. Dünya çapında kullanılan bu konteynerler pek çok yük transfer makinelerine oranla daha düşük bir maliyet sunuyor. Bu sayede firmaların ekonomik anlamda da avantajlı olması söz konusudur.

2. El Yük Konteynerlerin Özellikleri

Birçok özelliklere sahip olan ikinci el yük konteyner çeşitleri bu sayede firmaların yük taşıma konusundaki tüm beklentilerine sorunsuz bir şekilde ve uygun fiyatla çözümler sunuyor. Farklı ebat ve özeliklerden üretilen bu 2. el yük konteynerler ayrıca farklı türlere sahiptir. 20’lik yük konteynerleri 2,9 metrelik yüksekliğe ve ortalama olarak 6 metrelik uzunluğa sahiptir. 40’lık yük konteyner çeşitleri ise aynı düzeyde yüksekliğe sahip olmakla birlikte bu konteyner modellerinde uzunluk oranı ise 12 metreye kadar ulaşabiliyor. Bu sayede özellikle geniş yüklerin nakliyesinde daha çok 40’lı yük konteyner modeli tercih ediliyor. 2.94 metrelik yüksekliğe sahip olan HICUBE adındaki yük konteyner modelleri ise özellikle dünya çapında son birkaç yıldan buyana ciddi anlamda tercih ediliyor. Yapılan bazı istatistikler doğrultusunda bu konteynerlerin dünya çapındaki yük nakliyesinin yaklaşık olarak %50’lik kısmında tercih edildiği gözlemlenmiştir.

Yük Konteynerlerin Potansiyeli

2. el yük konteynerler farklı ölçülere sahip olduğundan potansiyel durumları da farklı olabiliyor. Ancak bu konteyner modelinde yük potansiyeli daha çok 20 ayak birim faktörü üzerinden hesaplanıyor. 20 ayak birim standart olarak 6,1 metre uzunluğunu ifade ediyor. Bu konteynerin yükseklik oranlarının dikkate alınmadan yapılan hesaplamadır. Uzunluk oranı da bu hesaplamaya ilave edildiğinde yük konteynerinin taşıyabileceği yük oranı metreküp olarak hesaplanıyor. Bu kapsamda 20li yük konteynerin yük taşıma potansiyeli 33 metre küp, 40.konteynerin yük taşıma potansiyeli ise 68 metre küp oranındadır. Flatrack ve High Cube yük konteyner türlerinde ise bu hesaplama farklılık teşkil edebiliyor.

Yük Konteynerleri Sözleşmeleri

Uluslar arası yüklerin taşınmasında oldukça önemli bir konuma sahip olan el yük konteyner modelleri için ilk uluslar arası sözleşme Devletler Arası Deniz İstişare Kuruluşu tarafından 1972 tarihinde imzalanmıştır. Bu sözleşme sayesinde yük konteynerlerin güvenli bir biçimde nakliye edilmesi güvence altına alınmıştır. Bu kapsamda uluslar arası nakliye işlemleri gerçekleştirilen yük konteynerleri için CSC Güvenlik Onayı Plakasına sahip olunması zorunludur. Bu plakalar konteyner kodları olarak da tanım görüyor. Bu kodlar sayesinde yük konteynerinin yaş faktörü, nakliyesi gerçekleştirilmesi gereken yükün ağırlık durumu, kayıt sırası, ebatlar, ölçüler, konteynerin kuvvet potansiyeli ve en fazla istifleme potansiyeli gibi ayrıntılar hakkında bilgiler sunuluyor.

Yük Konteynerlerin Önemi

Son yıllarda dünya çapında yük konteynerlerin önemi oldukça büyüktür. Bugün pek çok uluslar arası yüklerin nakliyesinde yük konteyneri kullanılıyor. Ürün kalitesinin korunması açısından bu 2. el yük konteynerler modelleri oldukça uygundur. Bugün hâlihazırda dünya çapında yaklaşık olarak 20 milyon adet yük konteyner modelleri kullanılıyor. Özel sektör ve kamu firmaları tarafından bu konteynerler yoğun olarak tercih ediliyor. Gerçek anlamda bu oran daha da fazla olabiliyor. Uluslararası nakliye firmaları haricinde sıradan nakliye firmaları tarafından da yük konteyner modeli tercih edilebiliyor. Maksimum dayanıklı ve yalıtımlı özelliğe sahip olan yük konteynerler bu kapsamda birçok inşaat şantiyelerinde, yemekhanelerde, geçici konaklama bölgelerinde de özel birleştirmeler üzerinden tercih edilebiliyor.

Yük Konteyner Satın Alınırken Dikkat Edilecekler

Diğer konteyner modellerinde olduğu gibi 2. el yük konteynerler de ürün satın alımında birçok ayrıntılara dikkat edilmesi tavsiye edilir. Yük konteynerler satın alınmadan önce konteynerin hangi amaçlar doğrultusunda kullanılacağına yönelik kararlar verilmelidir. Konteynerin yük amaçlı olarak mı yoksa barınma ve konaklama amaçlı olarak mı satın alınacağı belirtilmelidir. Bunun haricinde konteynerin profesyonel ve garantili hizmet sunan firmadan satın alınmasına özen gösterilmelidir. İnternet dünyasından yük konteynerler satan birçok kalitesiz firmalar bulunuyor. Bu türden konteyner firmaları tarafından garantisiz yük konteyneri satışa sunuluyor. Bu durum beraberinde firmaların ekonomik yönden ve kalite standartları yönünden dezavantajlı olmasına neden olabiliyor.

Yük Konteyner Kimler Kullanabilir?

Yük konteyner modelleri geçmiş dönemlere oranla bugün daha geniş amaçlar doğrultusunda güvenle kullanılabiliyor. 2. el yük konteynerler geçmiş yıllarda daha çok uluslar arası yük taşımacılığında tercih ediliyordu. Ancak bugün itibariyle konaklama, barınma, geçici barınma ve konaklama, ev değişikliği, yemekhane, yatakhane, şantiye ve daha birçok amaçlar doğrultusunda tercih edilebiliyor. Yük konteynerler yüksek ısı yalıtımlı olduğundan Kış aylarında maksimum düzeyde sıcaklık ve Yaz aylarında ise serinlik sunabiliyor. Yük konteyner modellerini geçmiş dönemlerde daha çok uluslar arası yük nakliyesi yapan firmalar tarafından kullanılıyordu. Ancak bugün itibariyle birçok nakliye firmaları, özel sektördeki firmalar tarafından da tercih görüyor.

Yük Konteyner Renk Tonları

Geniş renk tonlarına sahip olan yük konteynerlerden bu sayede dilediğiniz renk tonundan tercih edebilirsiniz. Mavi, beyaz, yeşil, deniz mavisi, açık mavi ve daha birçok farklı renk tonlarından satın alabilirsiniz. Yük konteynerler ayrıca hizmet sunduğu alan bazından da uygun renk tonlarına sahiptir. Uluslararası yük taşımacılığında özellikle mavi ve yeşil renk tonlu yük konteynerler tercih ediliyor. 81 ilimizden de tercih gören yük konteynerleri bu sayede oldukça geniş bir müşteri potansiyeline de sahiptir. Kusursuz bir hizmet sunan yük konteynerler bu sayede garantili konteynerler listesinde yer alıyor. Yük konteynerler tercihiniz doğrultusunda inşaat şantiye alanlarınızda da geçici olarak kullanabilirsiniz.

Yük Konteyner Sipariş Verme

Diğer konteyner modellerinde olduğu gibi 2. el yük konteynerler de 7/24 sipariş verebilirsiniz. Ancak bu konteynerleri mutlaka profesyonel konteyner üretimi ve satışı yapan firmadan sipariş vermeniz önerilir. Yük konteyner siparişinde dilerseniz firmanın kurumsal web sitesinden veya dilerseniz firmanın whatsapp hattından siparişinizi oluşturabilirsiniz. Yük konteynerlerde ödemelerinizi ise dilerseniz konteyner teslimatı sırasında nakit veya tüm kredi kartlarınız üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Bizden bu hizmeti alabilirsiniz.