2.El Konteyner

2.El Konteyner

Beklentiler doğrultusunda üretilen 2. el konteyner sahip olduğu eşsiz özellikleri sayesinde 81 ilimizden yoğun olarak sipariş veriliyor. Geniş bir kullanım alanına sahip olan bu modern yapılar bu sayede pek çok kurumsal firmalar tarafından da tercih ediliyor. Geçmiş dönemlere oranla bugün daha uygun ve ek ücretsiz fiyat tarifesinden satışa sunulan konteynerler bu sayede ekonomik yönden de avantajlar sunuyor. Kullanımı oldukça kolay ve pratik olduğundan konteynerler beton yapılara oranla daha çok avantajlar sunuyor.

Konteyner Nedir?

Konteyner özel olarak imal edilen, kaliteli paslanmaz çelik malzemesine sahip olan, güvenilir, kaliteli ve her bütçeye hitap eden fiyat tarifesine sahip olan modern yapılardır. Fabrikada tüm ayrıntıları özenle ve hazır bir biçimde kurulan konteynerler bu sayede zeminde kurulumu ve söküm işlemi oldukça kolaydır. Konteynerler özellikle uzman ve garantili firmadan satın alındığında firma tarafından kurulumu ve söküm işlemi ek ücret talep edilmeksizin gerçekleştiriliyor. Konteynerler geniş modellere sahiptir. Bu sayede dilediğiniz modelden sipariş verebilirsiniz. Bu profesyonel yapılar birçok yapı modellerine oranla daha avantajlıdır.

Konteynerin Özellikleri

Kaliteli 2. el konteyner birçok özelliklere sahip şekilde kullanıma sunuluyor. Her ihtiyaca uygun olarak tasarlanmış ikinci el konteyner modelleri mevcuttur. Bu sayede sektörde lider bir konumda yer alıyor. Bu yapılar beton yapılardan farklı olarak daha uzun ömürlüdür. Özenle kullanıldığında maksimum 50 yıllık ömre sahip olabiliyor. Konteynerler en kaliteli malzemelerden üretiliyor. Bu sayede en olumsuz hava şartlarında dahi maksimum düzeyde performans gösteriyor. Konteyner beton ve çelik yapılara oranla kurulumu daha kolaydır. Bu sayede birkaç gün içerisinde anahtar teslim olarak sunulabiliyor. Bu yapılar tüm iklim şartları ile uyum sağlayabiliyor. Dolayısıyla konteynerleri yılın dört mevsimi boyunca güvenle kullanabilirsiniz. Konteynerler oldukça düşük bir maliyete sahiptir. Bunun haricinde imal edilmesi ise oldukça seridir. Bu sayede müşteriler zaman bakımından da avantajlı olabiliyor.

2. El Konteyner Konteynerin Avantajları

Konteynerin birçok yönden avantajları söz konusudur. En iyi fiyata sahip olan 2. el konteyner diğer yapılardan farklı olarak birden fazla olarak bir yerden başka bir yere taşınabiliyor. Bu yapılar yüksek kalitesi sayesinde deprem gibi doğal afetlerde dahi maksimum düzeyde performans gösteriyor. Bununla birlikte uzun yıllar boyunca deforme olması, çatlaması, paslanması söz konusu değildir. Konteynerlerin araca yüklenmesi ve nakliyesi oldukça kolaydır. Beton yapılardan farklı bir tasarıma sahiptir. Bu sayede bireylerin zahmet çekmesi söz konusu değildir. Özellikle demonte konteyner modelleri şantiye adresinde kurulduğundan müşterilerine nakliye avantajı da sunuyor.

2. El Konteyner Konteynerin Fiyat Tarifesi

Konteynerlerin fiyat tarifesi ise firmadan firmaya ve ikinci el modellere ve özelliklere göre değişebiliyor. Pek çok konteyner üretici firmaları tarafından bu yapılar daha yüksek fiyat tarifesinden satışa sunulabiliyor. Bunun haricinde konteynerlerde fiyat tarifesinin yükselmesi ürün kalitesine bağlı olabiliyor. Konteynerlerde tercih edilen malzemelerin kalite standartları da konteynerlerde fiyat tarifesini etkileyebiliyor. Farklı ebat ve özelliklerden imal edilen bu kaliteli ve garantili yapılar ayrıca ihtiyaç duyulması halinde yaşam konteyner olarak da tercih edilebiliyor. Özellikle afet bölgeleri ve benzeri türden risk bölgelerinde beton yapının zahmetli olması sebebiyle konteyner çeşitleri daha çok tercih ediliyor.

Konteynerin Kullanım Alanları

Konteynerlerin kullanım alanları ise oldukça geniştir ve siz de 2. el konteyner alırken bu konuda kurumsal firma seçimi ile istediğiniz ürüne ulaşabilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz alanlarda bu lider yapıları tercih edebilirsiniz. İnşaat şantiyeleri, inşaat yemekhaneleri, inşaat yatakhanesi, duş, wc, depo, sosyal tesisler ve daha birçok farklı sahalarda konteyner tercih ediliyor. Bu ürünler acil yaşam alanlarında da bireylerin sağlıklı ve maksimum güvende barınması açısından doğal afet bölgelerinde toplu olarak da kullanılabiliyor. Konteynerler hazır kullanıma sahip olduğundan doğal afet bölgelerinde de beklentilere kusursuz bir şekilde hitap ediyor. Konteynerlerin kullanım alanlarından biri de özellikle kısa zaman dilimli ev amaçlı kullanılmasıdır. Sezonluk iş sahalarında da konteynerlere sıkça rastlanabiliyor.

Konteynerlerin İmal Teknikleri Ve Yapım Biçimi

Konteynerlerin imal teknikleri ve yapım biçimi ürünlerin özellikleri ve ebatları ölçüsünde farklılık teşkil edebiliyor. Konteyner modelleri yüksek teknolojili fabrikalar üzerinden pratik ve garanti doğrultusunda üretiliyor. Bu sayede bu yapılarda maksimum düzeyde müşteri memnuniyeti elde edilebiliyor. Profesyonel konteyner modelleri kullanım sahaları bazından demonte ve monoblo birleşimli olarak üretiliyor. Elektrik tesisatları, sıhhi tesisatları, sıva üstü ve sıva altı olarak da imal edilebiliyor. Normal çatı dışında ayrıca çatı sistemi gerek duyulması durumunda da özel eğilimli çatı mekanizmaları ile birlikte de üretilebiliyor. Bu sayesinde yüksek yalıtım durumu elde edilebiliyor.

Konteynerlerin Kurulumunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konteynerlerin kurulumunda mümkünse üretici firmadan teknik destek hizmetleri alınmalıdır. Bazı modellerinin kurulumu oldukça kolaydır. Ancak bazı modelleri daha ayrıntılı özelliklere sahip olduğundan kurulumu zahmetli olabiliyor. Konteynerlerin kurulumunda dikkat edilmesi gerekenlerden biri yapının kullanılacağı sahanın düzgün bir yapıya sahip olmasıdır. Beton yapılarda olduğu gibi konteynerlerde de düzgün olmayan sahaların tercih edilmesi beraberinde riskler meydana getirebiliyor. Yapının düzgün olmayan zeminlerde uygulanması beraberinde terazi dengesi adını alan pencere ve kapıların dengesinin bozulmasına neden olabiliyor. Bu durum beraberinde konteynerin genel terazi dengesinin bozulmasına ve sonucunda da kapı ve pencerelerin açılıp kapanmasında sorunlar yaşanmasına neden olabiliyor.

2. El Konteynerde Konteynerlerde Risk Durumu Söz Konusu mu?

Beton yapılara oranla konteynerlerde risk faktörü minimum düzeydedir. Bu kaliteli yapılar en kaliteli malzemelerden imal edildiğinden uzun yıllar boyunca kalitesini sürdürüyor. Ayrıca beton yapılar kalitesiz zeminde riskler teşkil edebiliyor. Ancak bu durum konteyner modellerinde minimum düzeydedir. Konteynerler özenli bir şekilde kullanıldığında 4 mevsim boyunca yüksek performans gösterir. Tüm olumsuz dış etkenlere karşı ise maksimum düzeyde güvenlik ve koruma sağlar. Konteynerler aynı zamanda güvenlik amaçlı olarak da kullanılıyor. Doğal afet alanlarında olası depremlerde insanların maksimum düzeyde koruma altında kalması açısından konteynerler son derece ideal olan özel yapılardır.

Konteynerler Satın Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konteyner modelleri satın alınırken dikkat edilmesi gereken birçok ayrıntılar bulunuyor. İnternet dünyasından da online olarak satışa sunulan konteyner modelleri satın alınmadan önce üretici firmanın kaliteli ve güvenilir hizmetler sunup sunmadığına bakılmalıdır. Zira internet dünyasından birçok kalitesiz ve garantisiz firmalar tarafından da konteyner modelleri satışa sunulabiliyor. Bu durum beraberinde müşterilerin ciddi anlamda dezavantajlı olmasına neden olabiliyor. Konteyner satın alınırken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de yapının en uygun fiyat tarifesinden satışa sunulmasıdır. Bu sayede ekonomik yönden avantajlı olunması söz konusudur.

İkinci El Konteyner Mi Sıfır Konteyner Mi Daha Avantajlıdır?

Birçok inşaat yapılarında olduğu gibi konteynerlerde de ikinci el ve sıfır bazından satışlar söz konusudur. İkinci el konteynerler ile sıfır yani fabrikadan üretimli konteynerler arasında birçok yönlerden farklılıklar söz konusudur. İkinci el konteynerler belirli bir zaman dilimi üzerinden kullanıldığından daha düşük kaliteye sahiptir. Bununla birlikte bu konteynerler sıfır konteynerlerden farklı olarak daha düşük fiyat tarifesine sahiptir. Bu sayede kullanıcıların maliyet bakımından avantajlı olması söz konusudur. Sıfır konteynerler ise yüksek kalite ve performansa sahiptir. Bu sayede daha uzun ömürlüdür. İkinci el konteynerlerde kullanım süresi maksimum 10 yıl iken sıfır konteynerlerde bu süre 50 yıla kadar ulaşabiliyor. Bu bakımdan ikinci el konteynerlere oranla sıfır konteynerler daha avantajlıdır. Firmamızdan bu hizmeti güvenle alabilirsiniz.