İstanbul Özel İmalat Yük Konteyner

İstanbul Özel İmalat Yük Konteyner

Özellikle son dönemlerde taşımacılıkta uzak mesafe sırasında kullanılan ve ürünlerini daha güvenli saklayabilmek için konteynerlar zamanla ihtiyaca ve isteklere göre değişik amaçlarda üretilmeye başladı. İstanbul Özel Yük İmalatı Konteyner firması olarak sizlerin yük taşımacılığındaki ihtiyaçlarınız doğrultusunda konteynerları yıllardır sizlere güvenle sunuyoruz. Konteyner, belli ölçülerde standartları bulunan ya da özel ölçülerde üretilen, taban kısmında ahşap malzeme, etrafı çevreleyen levhalar alüminyum ya da çelik doğramalar tavan kısmında ise sac kullanılan bir kapalı kutudur. Bu levhaların her bir köşesinde ise çelikten taşıyıcı destek malzemeleri bulunur. Kenar kısımlarında da havanın geçişini engelleyen reçine ve sac karışımı bir malzeme ile kaplanır. Konteynerların en önemli özelliği ise çok defa aynı konteynerı farlı amaçlar için kullanılmasıdır.

Yük Konteynerı Nedir?

Yük konteynerları trenler, gemiler, uçaklar ve treyli kamyonlarla taşınır. Yük konteynerı araca yüklenip indirildiği süre kapsamında açılamayacağı için konteynerın kalitesi çok önemli bir ayrıntıdır. Kaliteli bir yük konteynerında mühürlenmenin ardından içerisinde yer alan ürünlerin bozulması ya da çalınması mümkün değildir. Bunun yanı sıra bu yük konteynerlarında çok fazla malzeme taşınabileceğinden taşıma işlemi tek seferde gerçekleştirilerek transfer işleminde kolaylık sağlanabilir. Yük konteynerları gemi taşımacılığında ise üst üste konulabilir ve kelepçe ile kenetlenebilir olma özelliğine sahip olduğu için çok sayıda malzeme tek seferde taşınır ve burada işçi masrafı, sigorta masrafı gibi ek masraflardan da tasarruf edilebilir.

Yük Konteynerları Su Geçirir mi?

Yük konteynerlarının kullanım tarihi ise 1955 yıllarına kadar uzanır. Hava yolu taşımacılığının henüz artmadığı karayolu ile gidilemeyecek kıta uzaklıklarına ise deniz yolu ulaşımı ile gidilmesinden dolayı yük konteynerları sadece sağlamlık değil taşınacağı araçta meydana gelebilecek herhangi bir soruna karşı da üretilmiştir. Bu yüzden deniz taşımacılığında kullanılan kontenyerların su geçirmez özelliği bulunmaktadır. İstanbul Özel Yük İmalatı Konteyner firması da taşımacılıkta ortaya çıkabilecek her türlü soruna karşı tedbirli olan konteyner üretimlerini sağlamaktadır.

Yük konteynerlarında Taşıma ve Yükleme Nasıl Yapılır

Yük konteynerlarına malzemelerin yüklemesi yapılırken ya çatallı istifleyici ya da rulolu konveyör kullanılır. Malzemeler bunların üzerine yüklenir ve kolaylıkla konteyner içerisinde taşınır. Aynı zamanda takıp çıkarılabilen ayaklar sayesinde taşıyıcı olacak araç konteynerların altına girme özelliğine de sahiptir. Yüklerle doldurulan konteynerların araca aktarılması sırasında ise uzun köprülü yükleme-boşaltma krenleri adı verilen araç vasıtasıyla işlem gerçekleştirilir. Uçak taşımacılığında ise geniş gövdeye sahip olan özel taşıma uçakları kullanılır. Ancak yine de kapasite açısından bu taşıma sınırlıdır. Yük konteynerlarında genel amaçlı terimi yaygındır. Bu konteynerın dış ölçülerinin farklı ancak taşıma ve muhafaza etme standartlarının aynı olması demektir ve uluslararası bir kabul görmüştür. Bu kapsamda İstanbul Özel Yük İmalat Konteyner firması sizlerin taşımalarınızda en uygun, kaliteli ve güvenli yük konteynerlarını sizlerle buluşturmaktadır.