İstanbul 2. El Yük Konteyner

İstanbul 2. El Yük Konteyner

Taşımacılık alanında ve ithalat ihracat gibi işlemlerde konteyner kullanımını sıklıkla görmüşüzdür. Konteyner taşınacak olan eşyaların bir yerden başka bir yere giderken zarar görmemesi için yapılan büyük ambalajlara verilen isimlerdir. Taşımacılık sektöründe ve ithalat ihracat ve işlemlerde elektronik eşya, araba, Gıda ve daha pek çok ürün taşınmaktadır. Her ürünün bir yerden başka bir yere zarar görmeden sağlıklı bir şekilde taşınması için ise konteynerlardan yardım almak gerekmektedir. Taşımacılık ister havayolu, ister karayolu ister demiryolu, ister denizyolu olsun fark etmez konteynerlar kullanılmaktadır. Her bir taşıma yoluna göre konteyner özellikleri farklılık gösterir. Pek çok firma taşıma işlemleri için kullanacağı konteynerlara sürekli olarak para vermek yerine ikinci el büyük konteyner kullanmayı tercih etmektedir. İstanbul 2. el yük konteyner sizlere bu konu hakkında güvenilir bir hizmet sunmaktadır.

Konteyner Çeşitleri

Taşıma şekillerine ve taşınacak olan ürünlerin özelliklerine göre farklı konteyner çeşitleri bulunmaktadır. Konteyner çeşitlerinden en sık kullanılan standart konteynerdir. Bu konteynerların bir diğer ismi ise genel konteyner olarak da anılmaktadır. Bu konteynerların üst ve dört bir tarafı kapalıdır ön ve arka kapıları açılabilir özellikle üretilmektedir. Diğer bir konteyner çeşidi ise üstü açık konteynerlardır. Bu konteyner üst kısmı kapanmamaktadır. Bir diğer konteyner çeşidi de üzeri açılabilir konteynerlardır. Gereklilik halinde üzeri açılan konteynerların işlem bittikten sonra üzeri kapanabilmektedir. Bazı yüklerin taşınması için ise açık konteynerlar tercih edilmektedir. Bu konteyner taban kısımları ve eşyayı tutacak yan kısımları bulunmaktadır. Diğer bütün kısımları açık bulunmaktadır. Bazı yüklerin taşınması için ise platform konteynerlar tercih edilmektedir. Platform konteynerlar da tüm kısımları tamamen açıktır.

Hangi Eşya Hangi Konteynerde Taşınır

Gıda, elektronik eşya, Makina ve daha pek çok eşya genel konteynerlar ile taşınabilmektedir. Bu konteynerin özellikleri içerisine sığabilecek kadar eşya almalarıdır. Üstü açık konteynerlar da ise üzeri kapatılması mümkün olmayan eşyaların konteyner üst kısımdan yerleştirilerek taşınmasını sağlamaktır. Özellikle bazı iş makineleri bu tarz konteynerlar ile taşınmaktadır. Üstü açılabilir konteynerlar ise eşyaların konteyner kapısından yüklenmesi mümkün olmadığı durumlarda kullanılmaktadır. Üstten vinçler ile konteyner içine eşyalar yerleştirilir yerleştirme işlemi bittikten sonra üst kapak kapatılarak kullanılmaktadır. Açık konteyner ise büyük araçların taşınması için kullanılan konteyner türleridir. Platform konteynerlar ise özellikle çok ağır tonajlı olan eşyaların taşınması için kullanılır. Özellikle gemilere eşya yüklenmesi ve taşınması konusunda bu konteynerlardan yardım alınmaktadır. İstanbul 2. el yük konteyner ise sıfırdan değil işlemi halledebilmek için ikinci el konteyner seçimi yapacağımız zaman doğru bir adrestir.

Konteyner Üretimi ve Fiyatları

İstanbul 2. el yük konteyner üretmiş olduğu konteynerlerin boyutlarına ve özelliklerine göre fiyatlandırmalar yapmaktadır. İkinci el konteyner temin etmeniz ise fiyat noktasında oldukça kara geçmeniz için önemli bir ayrıntıdır. Bu sebeple ihtiyacınız olduğu zaman firma ile iletişime geçerek bu konteynerlardan temin ederek taşıma işlemlerinizi uygun fiyata gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Temiz ve kullanımı sağlam olan ikinci el konteyner satışını yapmaktayız.